V četrtek, 13. 10. 2022, smo se v okviru podaljšanega bivanja 1. razredi odpravili na obisk v Gasilski dom Postojna. Tam nas je pričakal gasilec Andrej Tratnik, v. d. vodje poklicnega jedra.

Povabil nas je v sejno sobo, kjer nam je s pomočjo slik in video posnetkov predstavil gasilski dom (kako so ga zgradili) in delo gasilcev. Nato smo si odšli na ogled gasilska vozila v garažo. Pokazal nam je tudi, kaj vse mora gasilec obleči, ko gre na intervencijo. Zunaj nas je pričakalo presenečenje. Gasilci so nam postavili poligon, kjer smo opravili gasilsko vajo, ki jo uporabljajo na gasilskih tekmovanjih. Na poligonu smo zelo uživali in navijali za svoje sošolke in sošolce. Tudi učiteljice so se morale preizkusiti na poligonu.

Ob koncu obiska smo se zelo lepo zahvalili gasilcu Andreju Tratniku. Veseli in razposajeni, polni lepih vtisov, smo se vrnili nazaj v šolo.

Učiteljice OPB 1.razred