V šolskem letu 2021/2022 se je nekaj učenk 9. razredov prijavilo na 36. državni festival Turizmu pomaga lastna glava, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije za učence osnovnih šol.

Letošnja tema festivala je Voda in zdravilni turizem. Potrebo po zdravilnem turizmu, turistični strokovnjaki utemeljujejo z epidemijo Covida, ki ni prizadela samo gospodarstva in fizičnega zdravja ljudi, pač pa je negativno vplivala tudi na psihično in duševno zdravje posameznikov.

Sodelovanje na festivalu vključuje izdelavo turistične naloge na razpisano temo in javno predstavitev turističnega proizvoda na turistični tržnici.

Našo turistično nalogo z naslovom Vdihni KRAS-ni jamski zrak si lahko ogledate v priloženi priponki.

Učenke vas, 12. aprila 2022 od 12.00 dalje, vljudno vabimo na turistično tržnico v Mercator center v Koper, kjer bomo predstavljali našo letošnjo turistično nalogo na temo speleoterapije.

Mentorica Valentina Sever