Med 26. in 30. 12. 2021 se je v Srbiji odvijalo evropsko prvenstvo v hitrih oblikah šaha. Gostitelj prvenstva je bil Novi Sad. Najmlajša članica slovenske odprave je bila Anja Beber, učenka 5. a iz OŠ Antona Globočnika Postojna. Na prvenstvu je v različnih starostnih skupinah nastopilo preko 500 šahistk in šahistov iz 29. evropskih držav. Prvenstvo se je začelo s pospešenim šahom. Anja je v kategoriji deklic do 10 let odprla prvenstvo s porazom, se nato hitro pobrala in nanizala štiri zmage. Tako je prvi dan tekmovanja končala tik pod vrhom. Naslednji dan se ji nastop ni najbolje posrečil in tekmo je končala na 6. mestu.

Zadnja dva dneva sta bila namenjena hitropoteznemu tempu. Po prvem dnevu je zasedala drugo mesto, vendar z igro ni bila najbolj zadovoljna. Drugi dan je pokazala ves svoj talent in prepričljivo ugnala vse nasprotnice in se veselila svojega prvega naslova evropske prvakinje.