Spoštovani starši!

Vlada Republike Slovenije je na seji 5. 11. 2021 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19.

Odlok začne veljati 8. novembra 2021, razen 8. člena, ki opredeljuje samotestiranje učencev in dijakov. Določila tega člena se začnejo uporabljati 15. novembra 2021.

Pri uveljavljanju tega odloka posebna pozornost velja naslednjim področjem:

• Osnovna preventivna zaščita je izpolnjevanje pogojev PCT.
  • PCT pogoja  ni treba izpolnjevati: a) osebam, ki so mlajše od 12 let,

b) osebam, ki pripeljejo ali odpeljejo učenca v  1., 2. ali 3. razred OŠ,

c) osebam, ki k izvajalcu zdravstvene dejavnosti

spremljajo otroka do dopolnjenega 12. leta starosti

d) učencem in dijakom pri prevozu z javnim potniškim   prometom.

• Testiranje s testi HAG za samotestiranje opravijo vsi učenci osnovne šole in dijaki srednjih šol razen če izpolnjujejo pogoje prebolevnosti ali cepljenja. Testiranje se pod nadzorom strokovnega delavca opravi trikrat tedensko v prostorih vzgojnoizobraževalnega zavoda. Na dan objavljenega testiranja učenec oziroma dijak prineseta svoj test v šolo oziroma zavod.
  • Učencu in dijaku pripada 15 testov HAG za samotestiranje na mesec. Testi se tako kot do sedaj in pod enakimi pogoji dobijo v lekarni.
  • V primeru pozitivnega rezultata s testom HAG za samotestiranje se učenca oziroma dijaka napoti v izolirano sobo ter obvesti njihove starše. Starši učenca oziroma nepolnoletnega dijaka odpeljejo domov in obvestijo izbranega zdravnika o pozitivnem testu.
  • Uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2  je obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih. Niso več dovoljene zaščitne maske iz blaga. Uporaba zaščitne maske je obvezna tudi pri gibanju in zadrževanju na odprtih javnih krajih oziroma prostorih, če ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje najmanj 1,5 metra.
  • Uporaba zaščitne maske pri izvajanju vzgojno-izobraževalne dejavnosti ni obvezna za:

a) otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,

b) učence, dijake in študente pri pouku športa in športne vzgoje

g) ob upoštevanju pogoja PCT v šolski jedilnici

Šola je le izvajalec odloka in na izvajanje le-tega ne more in ne sme vplivati.

Ne glede na to, ali se z odloki starši strinjate ali ne, jih je potrebno upoštevati oz. nestrinjanje z njimi posredovati odločevalcu:

–       Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport | GOV.SI
–       NIJZ

– Inšpektorat za šolstvo na tel. št. 014005335 (dežurni inšpektor)

Ko dobimo nadaljnja navodila, vas bomo o njih obvestili.

S prijaznimi pozdravi,

ravnateljica, Darija Košir l. r.

Postojna, 8. 11. 2021