Letošnji Nacionalni mesec skupnega branja je potekal od 8. 9. do 10. 10. 2021. Ker smo v današnjem času preplavljeni z digitalno tehnologijo in tudi otroci preveč gledajo v ekrane, smo se v okviru podaljšanega bivanja na naši šoli odločili, da otrokom branje leposlovnih knjig prikažemo kot zanimivo pravljično dejavnost, ki jo lahko opravljamo skupaj. Branje nas tako lahko tudi povezuje, lahko je zabavno, ob enem pa krepi našo pozornost, besedni zaklad in našo funkcionalno pismenost. V ta namen smo znotraj skupin podaljšanega bivanja organizirali skupinsko branje in z njim povezano poustvarjanje. Otroci so med branjem zanimivih in napetih zgodb uživali in nestrpno pričakovali razplet. O prebranem smo se veliko pogovarjali, nato pa še ustvarjali. Otroke smo pri tem spodbujali tudi k obiskovanju knjižnice in izposoji knjig. Brali smo naslednje knjige: Polh zaspanček (Mark Ezra), Jutranji zbor (Suzanne Barton), Čudežna dolina starega Vilija (Bruce Peardon), Ognjemet za lisjaka (Sven Nordqvist), Vile pripovedujejo o pogumu (Rosa M. Curto), Slovenske basni in živalske pravljice (Jež in lisica, Jabolko) in Pehar suhih hrušk (Ivan Cankar). Kaj vse so učenke in učenci ustvarili pa si lahko pogledate na slikah. Res so se izkazali v branju, razumevanju besedila, risanju, barvanju in oblikovanju.

Vodja aktiva podaljšanega bivanja: Andreja Poljšak